پالایشگاه چهارم مجتمع گاز پارس جنوبی در هفتمین دوره جایزه شرکت کرد.

پالایشگاه چهارم مجتمع گاز پارس جنوبی امسال برای سومین بار در هفتمین دوره از برگزاری جایزه مدیریت دارایی‌های فیزیکی (PAMAWARD 2022) حضور به عمل خواهد آورد.

پالایشگاه چهارم مجتمع گاز پارس جنوبی امسال برای سومین بار در هفتمین دوره از برگزاری جایزه مدیریت دارایی‌های فیزیکی (PAMAWARD 2022) حضور به عمل خواهد آورد.

پالایشگاه‌های گاز پارس جنوبی مجموعه‌ای از پالایشگاه‌های گازی است که برای پالایش گاز طبیعی حاصل از میدان گازی پارس جنوبی به وجود آمده است. این پالایشگاه‌ها در اطراف شهرهای عسلویه، کنگان و تنبک واقع شده‌اند. پالایشگاه چهارم مجتمع گاز پارس جنوبی در 270 کیلومتری جنوب بندر بوشهر در عسلویه در مجاورت فازهای اول و سوم واقع شده است. خوراک سه فازی شامل گاز ترش، میعانات گازی و محلول گلایکول  از طریق 3 خط 32 اینچ دریایی به طول 105 کیلومتر از سکوهای SPD7،‌ SPD8 و SPD9 با ظرفیت 110 میلیون متر مکعب در روز،‌به پالایشگاه چهارم می‌رسد.

پالایشگاه چهارم مجتمع گاز پارس جنوبی

تا دو دهه پیش، عبارت “مدیریت دارایی‌های فیزیکی” مفهومی غریب و بیگانه در فرهنگ واژگان مدیریتی کشور بود. اما امروزه به واسطه زحمات اندیشمندان این دانش در کشور و همت سازمان‌های پیشگام در این حوزه به عنوان الگوی سایرین، بسیاری از سازمان‌ها نه‌تنها مدیریت دارایی‌های فیزیکی را می‌شناسند، بلکه ضرورت آن را با تمام وجود احساس کرده‌اند.

پالایشگاه چهارم مجتمع گاز پارس جنوبی به عنوان سازمانی پیشگام، در سال 2018 و در چهارمین دوره جایزه مدیریت دارایی‌های فیزیکی موفق به اخذ تندیس برنزین 5 ستاره شده و در سال 2019 در پنجمین دوره برگزاری جایزه توانست تندیس برنزین 6 ستاره با امتیاز بالاتر را کسب کند و ضمن آگاهی از وضعیت موجود خود در حوزه مدیریت دارایی‌های فیزیکی و تلاش در جهت بهبود هرچه بیشتر آن، در مسیر تعالی قرار گیرد.