نظامنامه جایزه مدیریت دارایی های فیزیکی

جایزه مدیریت دارایی­‌های فیزیکی PAMAWARD از سال 1396 آغاز به کار نمود و نظامنامه جایزه مدیریت دارایی های فیزیکی تدوین و به بهره­‌برداری رسید. در طی سال­‌های گذشته نظامنامه جایزه مدیریت دارایی های فیزیکی با استفاده از نظرات ارزشمند صاحب‌نظران این حوزه بهبود یافت و اینک نسخه به روز شده این نظامنامه در دسترس علاقه‌­مندان و ذینفعان قرار دارد.

با ظهور عصر انقلاب صنعتی چهارم در جهان، تغییر پارادایم مهم دیگر آغاز شده‌است. جهان به سمت خلق ارزش بیشتر از دارایی‌ها و منابع محدود خود پیش می‌­رود. رقابت­‌ها و هم‌­افزایی‌­ها با محوریت دیجیتال شدن، تحلیل داده‌­ها، تکنولوژی‌­های چاپ سه بعدی و بسیاری دیگر، در حال تغییر بنیادین هستند. در عصر انقلاب صنعتی چهارم، نقش دارایی‌­های فیزیکی در تمام چرخه عمر آن‌ها بسیار مهم و تأثیرگذار شده‌­است.

مدیریت دارایی­‌های فیزیکی به دنبال خلق ارزش از دارایی­‌های فیزیکی در طی چرخه عمر آن‌هاست و اساتید، مسئولان و مدیران در سال­‌های گذشته توان بیشتری را صرف ترغیب سازمان­‌ها برای قدم ­نهادن در این مسیر نمودند. بی­‌شک یکی از ابزارهای مقبول و کاربردی که هم بتواند الگوسازی کند و هم بتواند دیگران را به عمل ترغیب نماید، طراحی یک سیستم انگیزشی مبتنی بر معرفی بهترین­‌ها است.

هدف از این نظامنامه، تدوین یک سند جامع برای جایزه مدیریت دارایی­‌های فیزیکی PAMAWARD است که در آن همه رویه‌­ها و اصول مرتبط تشریح شود و همه ذینفعان از آن مطلع باشند. این نظام­نامه همه بخش‌­های جایزه را به روشنی تعریف می­‌کند و همه ارکان جایزه به آن پایبند هستند.

نظامنامه جایزه مدیریت دارایی‌ ­های فیزیکی PAMAWARD در تمام فعالیت‌­هایی که به سازمان‌­های دارایی‌­محور و نمایندگان آن و ارتباط آن‌ها با جایزه مرتبط است، لازم‌­الاجرا است. این فعالیت‌­ها شامل مدل ارزیابی، ارکان و کمیته­‌ها، فرایندهای مربوط به آموزش و انتخاب ارزیابان، تأییدهای کیفی، سیستم‌­های مدیریتی و سایر بخش‌های مرتبط به جایزه است.

برای مطالعه کامل نظامنامه جایزه مدیریت دارایی‌ های فیزیکی لینک دانلود نظامنامه قرار داده شده‌است.