وبینار آموزشی مدیریت دارایی زیرساخت‌ها

وبینار مدیریت دارایی زیرساخت‌ها با سخنرانی دکترعلیرضا محمدی محقق پسا دکترای دانشگاه تورنتو و دانش آموخته دکترای عمران دانشگاه کنکوردیا کانادا در روز بیست و یکم شهریور...
وبینار آموزشی مدیریت دارایی زیرساخت‌ها

وبینار آموزشی مدیریت دارایی زیرساخت‌ها با سخنرانی دکترعلیرضا محمدی، محقق پسا دکترای دانشگاه تورنتو و دانش آموخته دکترای عمران دانشگاه کنکوردیا کانادا با موضوع تحقیق مدیریت دارایی زیرساخت‌ها، در روز بیست و یکم شهریور 1400 توسط جایزه مدیریت دارایی های فیزیکی برگزار شد. محوریت تحقیقات ایشان ارایه پلتفرم‌های مدیریت دارایی جهت زیرساخت‌هایی همچون حمل و نقل (راه، قطار شهری و مترو)، شبکه‌های آب و فاضلاب و دارایی‌های شهری است که منجر به دریافت جوایز متعدد علمی در کشور کانادا و چاپ مقالات در مجلات معتبر بین‌المللی شده‌است.

آقای دکتر محمدی در این وبینار از اهمیت مدیریت دارایی زیرساخت‌ها،  تفاوت در پیاده‌سازی مدیریت دارایی‌ های فیزیکی در واحدهای صنعتی و غیرصنعتی، فاکتورهای تصمیم‌گیری در این حوزه، اهمیت نگاه بلندمدت در آینده زیرساخت‌ها و توقعاتی که از آن می‌رود، سخنانی را بیان کردند.

ایشان سطح ایمن و استاندارد زندگی (بالأخص در شهرها)، رونق اقتصادی و توسعه انسانی را از مهم‌ترین شاخص‌ها در مدیریت دارایی زیرساخت‌ها برشمردند. همچنین توجه به رضایت مصرف‌کنندگان (نور، دما، رطوبت و ویبراسیون واگن قطار) -که به عنوان مثال در تعدادی از قطارهای شهری شهر تورنتو پیاده‌سازی شده است- توجه به توسعه انسانی، تغییرات آب و هوایی، محیط زیست، هوش مصنوعی و Big Data را از عواملی برشمردند که در تصمیم‌گیری و اولویت‌بندی بخش‌های مختلف دارایی‌های زیرساخت‌ها نقش مؤثری دارند.

در پایان وبینار آموزشی مدیریت دارایی زیرساخت‌ها بر تأثیر ارزیابی فعالیت‌های انجام شده (condition based and performance based) در زمینه مدیریت دارایی در هر سال تأکید شد.