هفتمین گردهمایی جایزه ملی مدیریت دارایی‌های فیزیکی در روزنامه دنیای اقتصاد

روزنامه دنیای اقتصاد، پرمخاطب‌ترین روزنامه اقتصادی کشور ، گزارش هفتمین گردهمایی جایزه ملی مدیریت دارایی‌های فیزیکی را با حضور و سخنران جناب آقای دکتر علینقی مشایخی، چهره ماندگار مدیریت ایران و ریاست محترم جایزه، منتشر کرد.

هفتمین گردهمایی کمیته راهبری جایزه ملی مدیریت دارایی‌ های فیزیکی به همراه مراسم اهدای تندیس و تقدیرنامه‌های سازمان‌های منتخب، در تاریخ 1 شهریور 1402 در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با حضور نمایندگان و خبرگان مدیریت دارایی‌های فیزیکی در حوزه نفت، گاز، پتروشیمی، نیرو، معدن و صنعت برگزار شد و در این رویداد جناب اقای دکتر علینقی مشایخی، چهره ماندگار مدیریت ایران به عنوان ریاست محترم جایزه، درخصوص اهمیت مدیریت دارایی‌های فیزیکی سخنرانی کردند.

https://pamaward.ir/wp-content/uploads/2023/08/6-1-640x308.jpg

روزنامه دنیای اقتصاد به عنوان پرمخاطب‌ترین روزنامه اقتصادی کشور، این گردهمایی، رویکردها و نقطه نظرات جناب آقای دکتر علینقی مشایخی را در تاریخ 18 شهریور 1402 منتشر کرد. دنیای اقتصاد ضمن اشاره به مفهوم دارایی‌های فیزیکی و اهمیت مدیریت آن ها در بخش‌های اقتصادی کشور، از جایزه ملی مدیریت دارایی‌های فیزیکی به عنوان عاملی بسیار موثر در جلب توجه سازمان‌ها به اهمیت این موضوع در کشور پرداخت:

” گرچه از زمان احداث صنعت در ایران مساله نگهداری و تعمیرات تجهیزات صنعتی مطرح بوده، ولی مدیریت دارایی‌های فیزیکی به شیوه علمی و مدرن امروز نزدیک یک دهه است که در کشور مطرح شده است. برای جلب‌توجه سازمان‌ها به اهمیت این موضوع چندسالی است که جایزه ملی مدیریت دارایی‌های فیزیکی با مجوز سازمان ملی بهره‌وری طراحی شده است. برای ارزیابی و دریافت این جایزه سازمان‌ها از نظرکاربرد روش‌های علمی مدیریت دارایی‌های فیزیکی مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. معمولا سازمان‌هایی در فرآیند ارزیابی شرکت می‌کنند که با مفاهیم مدرن مدیریت دارایی‌های فیزیکی آشنا شده‌اند و سعی می‌کنند که آن را به‌کار گیرند. سازمان‌های شرکت‌کننده در جایزه توسط نیروهای متخصص و بر اساس اصول و مفاهیم مدیریت مدرن دارایی‌های فیزیکی مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و برحسب امتیازاتی که سازمان‌های شرکت‌کننده در این ارزیابی به‌دست می‌آورند، تقدیرنامه یا تندیس دریافت می‌کنند. هدف ارزیابی و اعطای جایزه، افزایش آگاهی سازمانی نسبت به مدیریت دارایی‌های فیزیکی و ارتقای این مدیریت در سازمان متبوعشان است؛ ولی متاسفانه هنوز فقط تعداد معدودی سازمان نسبت به شیوه‌های مدرن مدیریت دارایی‌های فیزیکی، حساسیت و آگاهی لازم را کسب و در فرآیند جایزه شرکت می‌کنند.”

برای مشاهده کامل خبر کلیک کنید.

https://pamaward.ir/wp-content/uploads/2023/08/3-640x308.jpg

در ادامه افزودند که باتوجه به اهمیت این موضوع در ارتقای بهره‌وری درکشور، سازمان ملی بهره‌ وری ایران با هدف گسترش و تعمیق شناخت سازمان‌ها از مدیریت دارایی‌های فیزیکی مسوول برگزاری جایزه مدیریت دارایی‌های فیزیکی شود. سازمان بهره‌وری با کمک متخصصان و سازمان‌های بزرگی که نسبت دارایی فیزیکی بر نیروی کار در آنها بالا است، مانند صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، نیرو، راه‌آهن و مخابرات، آگاهی سازمان‌ها را نسبت به اهمیت و محتوای مدیریت دارایی‌های فیزیکی افزایش و با ارزیابی و اعطای جایزه، کاربرد این دانش تخصصی را در اقتصاد کشور توسعه دهد.

هفتمین دوره جایزه مدیریت دارایی های فیزیکی