دکتر مشایخی در این مراسم گفت: مدیریت دارایی‌های فیزیکی که به‌ویژه در شرایط تحریم یکی از اولویت‌های کلیدی کشور است به کمک این جایزه باید به نهادینه‌سازی نظام مدیریت دارایی‌های فیزیکی در سطح کشور کمک کند. همچنین ترویج فرهنگ مدیریت، معرفی سازمان‌های برتر ایران به‌عنوان الگوی دیگر شرکت‌ها، شناخت شرکت‌ها از نقاط قوت و ضعف مدیریت دارایی‌های خود و ایجاد بستر لازم برای رقابت در کلاس جهانی از اهداف این رویداد به‌شمار می‌آید.

در این نشست همچنین چالش‌های توسعه مفاهیم مدیریت دارایی‌های فیزیکی مورد بحث قرار گرفت. مدیران ارشد شرکت‌های توزیع برق شهرستان مشهد، معاون برنامه‌ریزی خدمات فنی گروه صنعتی ایران‌خودرو،‌ سرپرست بازرسی فنی شرکت ملی گاز ایران، معاونت تولید هلدینگ پتروشیمی خلیج‌فارس و نمایندگان پژوهشگاه نیرو بر اهمیت و ضرورت شناسایی بیشتر این مفاهیم به مدیران ارشد تاکید کردند. سعیدی، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شهرستان مشهد، با بیان اینکه شرکت توزیع نیروی برق شهرستان مشهد از مدیریت دارایی‌های فیزیکی سود برده است، افزود: باید موجی ایجاد شود تا همه مدیران سطح بالای کشور اهمیت این جریان را درک کنند، باید جریان‌سازی اتفاق بیفتد. نباید مدیری در این دوره از مزایای مدیریت دارایی‌های فیزیکی و این جایزه بی‌اطلاع باشد.

در این رویداد مدیران ارشدی از معاونت مهندسی وزارت نفت، اداره کل مدیریت دارایی‌ فیزیکی وزارت نفت، شرکت ملی نفت ایران، شرکت ملی گاز ایران، شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس، پژوهشگاه نیرو، مدیران ارشد صنعت برق، استادان دانشگاه‌های صنعتی شریف و صنعت نفت نیز حضور داشتند.

مدیریت دارایی‌ فیزیکی مجموعه‌ای از شیوه‌ها و فعالیت‌های منظم و هماهنگی است که سازمان‌ها با پیاده‌سازی آن می‌توانند هزینه‌ها، ریسک‌ها و عملکرد دارایی‌هایشان را طی چرخه‌ عمر آن، به‌طور بهینه و پایدار مدیریت کنند. این حوزه در طول ۲ دهه گذشته به عمده صنایع تجهیزمحور ایران معرفی شده است و در طول این سال‌ها نیز بزرگ‌ترین بنگاه‌های صنعتی ایران فعالیت‌هایی را برای استقرار این نظام مدیریتی آغاز کرده‌اند. مراسم اهدای جوایز شرکت‌های برتر در پنجمین جایزه ملی مدیریت دارایی‌ فیزیکی قرار است در زمستان سال ۱۳۹۸ و همزمان با چهاردهمین همایش بین‌المللی مدیران فنی و نگهداری و تعمیرات (مدیریت دارایی‌ فیزیکی) برگزار شود.