آغاز ثبت‌نام در پنجمین دوره جایزه ملّی مدیریت دارایی‌های فیزیکی

 

 

آغاز ثبت‌نام در پنجمین دوره جایزه ملّی مدیریت دارایی‌های فیزیکی PAMAWARD 2019

فرایند ثبت‌‌نام در پنجمین دوره جایزه مدیریت دارایی‌های فیزیکی در سال ۹۸ از مرداد ماه آغاز و تا پایان آبان ماه سال جاری ادامه خواهد یافت. دو مرحلۀ خودارزیابی و ارزیابی شخص ثالث جایزه مدیریت دارایی‌های فیزیکی بر مبنای مدل آپتایم (استفاده‌شده در نظام‌نامه مدیریت دارایی‌های فیزیکی صنعت نفت) بوده و توسط ارزیابان آموزش‌دیده و باتجربه انجام خواهد یافت. تاریخ‌های ارزیابی پس از ثبت‌نام قطعی و به صورت توافقی مابین سازمان ارزیابی‌شونده و دبیرخانه جایزه مشخص خواهد شد. بر اساس نتایج حاصله و امتیازات ارزیابان، برگزیدگان در چهاردهمین همایش مدیریت دارایی‌های فیزیکی در دی‌ماه ۹۸، تندیس و تقدیرنامه اعطاء خواهد شد. جوایز جایزه به ترتیب از تقدیرنامۀ ۱ستاره تا تندیس زرین ۱۲‌ستاره را شامل می‌شوند.

صنایعی چون نفت، گاز، پتروشیمی، فولاد، معدنی، خودروسازی، حمل‌ونقل، ساختمان‌وتاسیسات و به‌طور کلی صنایع و سازمان‌هایی که تجهیزات و دارایی‌های فیزیکی بخش عمده‌ای از سرمایه آنان را تشکیل می‌دهد، می‌توانند در فرایند ارزیابی جایزه شرکت ‌کنند. اساتید، مسئولان و مدیران در سال­های گذشته توان بیشتری را صرف ترغیب سازمان­ها برای قدم ­نهادن در این مسیر نمودند. بی ­شک یکی از ابزارهای مقبول و کاربردی که هم بتواند الگوسازی کند و هم بتواند دیگران را به عمل ترغیب نماید، طراحی یک سیستم انگیزشی مبتنی بر معرفی بهترین­ها است.

در دو سال گذشته و در دوره سوم و چهارم، از مجموع شرکت‌هایی که در ارزیابی جایزه ثبت نام کردند، در نهایت به‌ترتیب شرکت‌های پلیمر آریاساسول (تندیس سیمین ۹ستاره)، پالایشگاه چهارم پارس جنوبی (تندیس برنزین ۶ ستاره)، شرکت توزیع برق مشهد (تندیس برنزین ۶ ستاره)، گاز استان سمنان (تندیس برنزین ۶ستاره)، پالایش گاز بیدبلند (تقدیرنامۀ ۵ستاره)، پتروشیمی تبریز (تقدیرنامه ۵ستاره)، آب­وفاضلاب منطقه یک تهران (تقدیرنامه ۴ستاره)، آب‌وفاضلاب مشهد (تقدیرنامۀ ۴ستاره)، کرمان‌موتور (تقدیرنامۀ ۳ستاره)، پتروشیمی کارون (تقدیرنامه ۲ستاره) و نیروگاه سیکل ترکیبی قم (تقدیرنامه ۲ستاره) موفق به کسب تندیس و تقدیرنامه مدیریت دارایی‌های فیزیکی شدند. همچنین در بخش‌های دیگر، شرکت آب‌وفاضلاب منطقه یک تهران در بخش بهترین پروژه پایه‌ای مدیریت دارایی‌های فیزیکی و شرکت پتروشیمی تبریز در ۲ بخش بهترین مدیریت انبار و بهترین پایش وضعیت موفق به کسب تقدیرنامه شدند.